matka

Młoda matka a społeczeństwo

Posted by
Młoda matka a społeczeństwo
Oceń artykuł

Idziesz powoli ulicą, przyglądając się mijanym ludziom. Twój wzrok na dłużej zatrzymuje się na młodej dziewczynie trzymającej małe dziecko. Wszystko byłoby okej, gdyby nie fakt, że przechodząc obok niej słyszysz jak uspokaja malucha mówiąc, że nic się nie dzieje, bo mamusia jest przy nim.

Młoda mama a społeczeństwo

Momentalnie cała się spinasz: „ale jak to? Przecież ona jest jeszcze nie dojrzała i nieodpowiedzialna. Taka młoda, a już matką została, ten świat schodzi na psy.” Z góry zakładasz, że ta nieznana ci dziewczyna nie poradzi sobie w nowej roli, a dlaczego? Bo jest młoda? Niedoświadczona? A teraz zastanów się, ile jest kobiet w średnim wieku, które zostając matkami całkowicie się gubią i stają się nieporadne.

Wiek nie ma większego znaczenia w wychowywaniu dziecka. Liczy się miłość matki, opiekuńczość, chęć obcowania z maluchem i wsparcie choć jednej bliskiej nam osoby. Następnym razem mijając młodą matkę, zamiast od razu negatywnie ją oceniać, spróbuj postawić się w jej sytuacji. Całe dotychczasowe życie takiej dziewczyny ulega rozpadowi, wszystko musi zmieniać, jedne sprawy i znajomości zakończyć inne zaś rozpocząć. Musi zmierzyć się z wieloma problemami, stawić czoła nie lada wyzwaniu, jakim jest macierzyństwo.

Czy ty na miejscu takiej dziewczyny podołałabyś wszystkim wyzwaniom i problemom, a oprócz tego z pochyloną głową przyjęła wszystkie negatywne opinie znajomych i rodziny na swój temat? Sądzę, że byłoby to niezwykle trudne dla każdego, kto zechciałby spróbować.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *