Karmienie piersią w miejscach publicznych

Posted by
Karmienie piersią w miejscach publicznych
Oceń artykuł

W dzisiejszych czasach bardzo duży nacisk kładzie się na karmienie naturalne. Matki już zaraz po porodzie mają przystawiane dziecko do piersi. Położne, eksperci, lekarze nagłaśniają o dobrach jakie płyną z karmienia naturalnego. Mowa tutaj nie tylko o nawiązaniu kontaktu matki z dzieckiem, ale przede wszystkim o walorach zdrowotnych i odporności dziecka.

Karmienie piersią w miejscu publicznym

Warto jednak zauważyć że, kiedy jedni nagłaśniają sprawę karmienia naturalnego, wówczas drudzy dostrzegają drugą stronę tego medalu. Mianowicie karmienie piersią w miejscach publicznych. Wiadomo, że dziecko karmione piersią, jest karmione na żądanie. Nie ma tutaj żadnych ram czasowych, kiedy takie dziecko powinno dostać kolejną porcję swojego pokarmu. Może zatem się zdarzyć sytuacja, że zacznie wołać na przyjęciu, podczas obiadu w restauracji czy kiedy mama jest w parku. Jednym słowem to żądanie może odezwać się w każdej chwili.

Mimo świadomości społeczeństwa o zaletach karmienia piersią, zaczynają wówczas objawiać się różnice poglądowe. Jedni uważają takie karmienie za rzecz naturalną, inni za obrzydliwą. Jak zatem rozwiązać taką kwestię?
Matka powinna czuć się komfortowo, a nie piętnowana i obrażona. Daje dziecku to co może zaoferować najlepszego. Skąd zatem tyle przeszkód na drodze. Czy społeczeństwo nie powinno jej wspierać zamiast obrażać czy też ograniczać?

Dlaczego nie jesteśmy przygotowani na takie sytuacje, a nie przeszkadza nam mężczyzna paradujący na ulicy bez koszulki w upalny dzień. Obnaża się nie przed grupą a tłumem i tutaj nie ma sprzeciwów,. Społeczeństwo nasze wydawać się może bardzo ograniczone wobec sytuacji, w których powinni wykazać się nie tylko zrozumieniem, ale przede wszystkim rozsądkiem.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *